• Satem Mobil Sağlık Hizmetleri
  • Çalışma Saatleri - Pztsi - Ctesi: 9:30 - 18:30
What are you looking for?

İşe Giriş Sağlık Raporu

İşe Giriş Sağlık Raporu

İşe Giriş Sağlık Raporunuzu Almak için hemen bizi arayın.

0216 606 45 05 

İşe Giriş Sağlık Raporu soru, fiyat için iletişi sayfasını ziyaret edin.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği yönetmeliği ile işverenler, iş yerinde çalışan kişilerin çalışma ortamı içerisinde
maruz kalabilecekleri sağlık risklerini gözetimine tabi tutmaları gerekir.

Bu nedenle çalışanlar ilk işe girdiklerinde, iş değişimi olduğunda, sağlık nedenleri ile işten uzaklaştırıldıktan son iş geri dönerse işverenin talep etmesi durumunda İşe giriş sağlık raporu almak zorunluluğu bulunmaktadır.

İşe ilk giriş sırasında alınacak olan sağlık raporu ise işçilerin başlayacakları işe uygunlukları tespit ederek, tüm riskler ele alınmaktadır.

Tehlikeli ya da çok tehlikeli sınıfındaki işlerde çalışmak isteyen kişiler, yapacakları işe uygun olduklarını gösteren raporu almak zorundadır.

İşe yeni girecek personeller için İşyeri Hekimleri aracılığı ile talep edilecek olan sağlık tahlilleri uygulandıktan sonra çıkacak olan sonuçlar İşyeri Hekimi aracılığı ile yapılacak yapılan fiziki muayene sonrası raporlar oluşturulmaktadır. Sağlık tahlillerinin hangi durumlarda yapılacağını İşyeri Hekiminin isteğine göre değişkenlik gösterir.

İşe giriş sağlık raporu ve tahliller konusunda iletişim kısmında bulunan numaralar üzerinden İşe giriş sağlık raporu İstanbul firmamızı arayabilirsiniz.

Merkezimiz içerisinde İşyeri Hekimi her gün hizmet vermektedir. Raporunuzu gün içinde kolayca teslim alabilirsiniz.

Laboratuvarımız içerisinde çalışanlar için gerekli testlerin büyük bir bölümü yapılmaktadır.

İşe Giriş Sağlık Raporu almak için bizi arayın: (0216) 606 45 05

İşe Giriş Sağlık Raporu Nedir?

İşe giriş sağlık raporu, kanunlar kapsamında işletmelerin çalışanları işe alması için gerekli görmesi gerektiği bir rapordur.

Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıflarda yer alan işletmelerin önem vermesi gereken bu raporları çalışanlar ilgili kurumlardan alabilirler.

Genel sağlık taraması olarak da nitelendirilebilen işe giriş sağlık raporu hastanelerden, sağlık ocaklarından veya Satem Mobil Sağlık aracından talep edebilirler.

Bu kapsamda işe giriş sağlık raporu içerisinde kişinin tahlil değerleri, göz taraması, iç organları taraması ve daha birçok sonuç da görülebilir.

Özellikle de sanayi, fabrika, inşaat gibi yerlerde astım gibi nefes darlığı rahatsızlığına sahip olan kişilerin sağlık taraması yapmasında çok büyük önem taşımaktadır.

Nitekim ilerleyen süreçlerde işyerinde oluşabilecek her türlü iş rahatsızlığı, iş kazası gibi durumlarda sorumluluk tamamen işverenin üzerine yüklenecektir. Bununla birlikte kaza geçiren işçinin sağlık raporlarına bakılarak hareket edildiği de unutulmamalıdır. Tüm bunlar bir arada değerlendirildiğinde işveren tarafın mutlaka

İşe Giriş Sağlık Raporu Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

Tehlikeli ve Çok tehlikeli kapsamda bulunan işletmelerde çalışanların dikkat etmesi gereken konulardan biri de işe giriş sağlık  raporu geçerlilik süresi konusudur.

Genellikle işyeri hekimleri kapsamınca verilmekte olan işe giriş sağlık raporu geçerlilik süresi 1 yıldır. 1 yılın sonunda yenilenmesi gereken işe giriş sağlık raporları çeşitli sınıflara da ayrılmaktadır.

İşyeri kapsamının tehlikeli sınıflarına göre işe giriş sağlık raporu da sınıflara ayrılmaktadır.

İşyeri hekimleri tarafından çalışan kişilere verilen ve çok tehlikeli sınıfta yer alan sağlık raporlarının geçerlilik süresi 1 yıldır. Ancak tehlikeli sınıflardaki yer alan işyerleri için bu süre 3 yıldır.

İşe giriş sağlık raporları kanunlar çerçevesinde de yine işletmelerin mutlaka önem vermesi gerektiği bir konudur. Buna göre işe giriş sağlık raporu geçerlilik süresi de ele alındığında kişilerin sağlık raporlarının süresi bittikten sonra yeniden sağlık raporu almalarında yarar vardır.

Diğer türlü kanunların kurallarına aykırı bir durum olmakla birlikte herhangi bir denetlemede çalışan ve işyeri bu durumdan dolayı ceza bile alabilir.

Rapor Nereden Alınır?

Bir işletmeye yapılan iş başvurusu neticesinde işletme tarafından istenen belgeler arasında yer alan işe giriş sağlık raporu için kişiler araştırma da yapabilir.

Buna göre işe giriş sağlık raporunun alınması için öncelikle aile hekimlerine gidilir. İlgili sağlık ocaklarında sağlık taraması yaptırılarak alına işe giriş sağlık raporu sonucu işletmeye teslim edilir.

İşe giriş sağlık raporu kapsamında yer alması gereken tüm bilgilerin eksiksiz ve tam olması da gerekiyor. Özellikle de tehlikeli ve çok tehlikeli olarak ayrılmakta olan iş sınıflarına özgün çıkarılmakta olan işe giriş sağlık raporlarının istenilen sürede talep edilerek işletmelere sunulması son derece önemlidir.

İşi yapma noktasında herhangi bir sorun ya da engelle karşılaşmadığına dair sağlık tarama sonuçlarına ulaşan kişilerin bu belgeleri işletmelere vermesi gerekiyor. İşletmeler tarafından incelenecek olan bu belgeler neticesinde kişinin işe alınıp alınamayacağı da karar verilir.

İşe Giriş Sağlık Raporu Aile Hekimi

İşe giriş sağlık raporu aile hekimi başta olmak üzere çeşitli yerlerden de rahatlıkla temin edilebilir. Nitekim sağlık taramasının yapılması için birçok yer mevcuttur.

Sağlık ocaklarındaki aile hekimleri bu noktada daha çok tercih edilse de özel hastaneler ve devlet hastaneleri de bunun için tercih edilmektedir.

Mobil sağlık araçları da yine bu noktada hem daha kolay hem de daha hızlı olmasından kaynaklı olarak tercih edilmektedir. Sizler de istediğiniz birçok yerden sağlık raporlarını temin edebilirsiniz.

İşe Giriş Sağlık Raporu Ücreti Ne Kadar?

İşe giriş sağlık raporu ücreti incelendiğinde Sağlık Bakanlığı tarafından temin edilen fiyatlar 200 TL’dir. Üniversiteler tarafından temin edilen raporlar 300 -400  TL olup civarıdır.

İstenilen testlere göre fiyat değişmekle birlikte Satem Mobil Sağlıkden 90 TL karşılığında alabilirsiniz.

Ara