• Satem Mobil Sağlık Hizmetleri
  • Çalışma Saatleri - Pztsi - Ctesi: 9:30 - 18:30
What are you looking for?

Covid-19 Testi

Covid-19 Testi

Yeni Koronavirüs hastalığı ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaletinde 2019’un Aralık ayında açığa çıkmış ve solunum yolu üzerinde etki gösteren bir hastalık olarak kendini göstermiştir.

Ateş, nefes darlığı ve yoğun kuru öksürük belirtilerine sahip olan bir grup hasta üzerinde yapılan ayrıntılı analizler sonucunda 2020’nin Ocak ayı ortalarında tanımlanarak adı belirlenen Covid-19, salgının başlangıç döneminde bir hayvan pazarı kaynaklı olarak çıktığı tespit edilmiştir.

Daha sonraki süreçte ise insandan insana hızlı bir şekilde bulaşmaya başlayarak Çin Halk Cumhuriyeti’nden sonra diğer dünya ülkelerine oldukça kısa bir sürede yayılarak tüm dünya üzerinde etkisini herkese göstermiştir.

Covid-19 Testi

Covid-19 virüsüne yakalanan kişilerde en sık görülen belirtiler:

  • Düşmeyen ateş,
  • Kuru öksürük ve
  • Nefes darlığı olarak tespit edilmiştir.

Ancak Covid-19 hastalığını, kısa süre içerisinde sadece tat ve koku kaybı yaşayarak atlatabilen hastalar olduğu gibi,

  • Zatürre,
  • Solunum yetmezliği ve
  • Böbrek yetmezliği sonucunda ölümle de sonuçlanabilen vakalarla karşılaşılmaktadır.

Durum böyle tehlikeli ve belirsiz de bir duruma varınca hem erken teşhis hem de erken tedavi oldukça hayati bir önem kazanmaktadır.

Covid-19 hastalığı, bazı kişilerde yukarıda sıralanan belirtileri gösterebildiği gibi bazı kişilerde de hiçbir belirti göstermeden kolaylıkla atlatılabilmektedir.

Ancak hastalığın bulaşma riskinin azaltılabilmesi için de hem hasta olan hem de taşıyıcı olan kişilerin tespit edilerek gerekli karantina işlemlerinin uygulanması hayati derecede bir öneme sahiptir.

Yapılan araştırmalar sonucunda onlarca hastalığa göre oldukça hızlı bir şekilde yayılarak etkisini 14 gün içerisinde göstermeye başlayan Covid-19, hasta veya taşıyıcı olan bireylerin öksürmeleri, aksırmaları, şarkı söylemeleri, konuşmaları ve hatta ağızlarından nefes vermeleri ile ortama saçtıkları tükürük damlacıklarının havada asılı kalması veya direkt olarak solunması ile bulaşmaktadır.

Covid-19 Testi
Covid-19 Testi

Solunum yolu dışında hasta veya taşıyıcı kişilerin, solunum parçacıkları ile kirlenmesine neden olan yüzeylere sağlıklı kişilerin dokunduktan sonra ellerini iyice yıkamadan kendi yüzüne, gözüne, burnuna veya ağzına götürülmesiyle de virüs vücuda alınabilmektedir.

Kirli olan ellerle göze, buruna ve ağza direkt temas etmek bu süre zarfında oldukça tehlikelidir. Market, kıyafet, aksesuar veya ev eşyası alışverişlerinde dahi yüzeylerde oldukça uzun süre yaşayabilen Covid-19 virüsü, sağlıklı kişilere pek çok yolla bulaşabilmektedir.

Covid-19 virüsünün kişilerde bulunup bulunmadığının tespit edilmesi içinse Covid-19 testleri gerçekleştirilmektedir. Virüsün vücuttaki varlığının anlaşılabilmesi için 2 farklı yöntem vardır. Bu yöntemlerden en sık kullanılan PCR ( sürüntü ) testi olup diğer yöntemde Covid-19 antikor testidir.

Covid-19 Testi Nasıl Yapılır?

Covid-19 taşıyan kişilerle temas eden veya hastalık belirtileri gösteren kişilerin gerçekten virüs taşıyıp taşımadığının tespit edilmesinin tek yolu, gerekli testlerin alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesidir.

Covid-19 virüsüne sahip olan kişilerde, virüsün varlığının anlaşılabilmesi için 2 farklı yöntem vardır. Bu yöntemler arasında en sık kullanılan ve en hızlı şekilde sonuç veren Covid-19 testi PCR olarak adlandırılan sürüntü testidir.

Covid-19 solunum yolları üzerinden ilerleyen bir hastalık olmasından dolayı, burundan ve boğazdan ucuna pamuk sarılmış ince bir çubuk vasıtasıyla sürüntü örneğinin alınmasıyla test kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

Üst solumun yolları ve alt solunum yollarını kapsayacak şekilde farklı bölgelerden alınan sürüntü örnekleri, daha sonra uzman sağlık görevlileri tarafından özel korumalı bir kaba konularak, PCR testinin analizlerini gerçekleştirecek laboratuvarlara gönderilmektedir.

Belirli işlemlerden geçirilen sürüntü testi sonucunda kişilerin Covid-19 virüsünü taşıyıp taşımadığı dolayısıyla da tedaviye başlanıp başlanmaması gerektiği de açığa çıkmaktadır.

PCR testi, solunum yolları üzerinde Covid-19 virüsünün genetiğini oluşturan RNA’ların varlığının tespit edilmesini sağlayan bir tanı yöntemi olup genellikle 8 saat içerisinde sonuç vermesi nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Hem hasta veya taşıyıcı kişilerle direkt teması engellemesi hem de kısa süre içerisinde oldukça başarılı sonuçlar vermesi nedeniyle dünya genelinde en sık tercih edilen bir tespit yöntemidir.

Covid-19 Testi

Virüsün belirtilerini göstermeyen yani taşıyıcı olarak adlandırılan kişilerin de tespit edilmesi ve gerekli karantina önlemlerinin uygulanması ile virüsün yayılımının önüne geçilebilmesi açısından oldukça önemli olan PCR testleri, T.C. Sağlık Bakanlığınca onaylı olan kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilmesi de oldukça hayati derecede bir öneme sahiptir.

Bir diğer Covid-19 testi ise Covid-19 antikor testidir. Bu testte kişilerden kan alınma işleminin gerçekleştirilmesi sonucunda vücudun savunma sistemi olan bağışıklık sistemi içerisinde Covid-19 virüsüne karşı vücudun total IgG tipi antikorları oluşturup oluşturmadığı incelenmektedir.

Parmak ucundan alınan çok küçük miktarda kan ile çalışılan testlerde de sonuçlar oldukça güvenilir olmaktadır.

Testin çalışılma süresi yaklaşık 40 dakika sürmekle birlikte en geç 24 saat sonunda sonuçlar açığa çıkmaktadır.

Covid-19 antikor testleri kişilerin kan alımları esnasında hasta olup olmadığı konusunda net bir bilgi vermemektedir.

Vücudu Covid-19 virüsüne karşı antikor üreten kişiler, hastalık sürecinde olabileceği gibi hastalığı çoktan yenmiş de olabilmektedir. Antikor testleri kişinin daha önce enfeksiyonu geçirip geçirmediğini ve virüse karsı bağışıklık kazanıp kazanmadığını tanımlamaya yöneliktir.

Dolayısıyla da Covid-19 virüsü taşıyan veya hasta olan kişilerin tespiti için en etkili yöntem PCR ( sürüntü ) testidir.

Satem Mobil Sağlık olarak hizmet verdiğimiz sağlık sektörü alanında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla halk sağlının korunması amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bünyemizde sunduğumuz hizmetlerimizin yanı sıra Covid-19 pandemi süresince geliştirdiğimiz yeniliklerimiz ile halkımızı daha sağlıklı günlerle buluşturmayı amaçlamaktayız.

Covid-19 Mobil PCR testi hizmetimiz ile sektörümüzde yeni bir dönem başlatarak, hastalık belirtisi gösteren, hasta kişilerle temas etmiş veya taşıyıcı olma potansiyeli yüksek olan kişilerin evlerinde veya iş yerlerinde mobil sağlık araçlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz PCR testlerimiz sayesinde numune alımları gerçekleştirmekteyiz.

Covid-19 testi yaptırmak isteyen ancak kalabalık hastane ortamlarına, test sırasına ve hasta olabilecek kişilerle temas alanlarına girmek istemeyen genç, yaşlı, kronik rahatsızlığa sahip kişiler için geliştirdiğimiz Mobil PCR Testi hizmetimiz ile her zaman halkımızın yanında yer almaktayız.

Viral enfeksiyon kapma riskinden uzak olarak T.C. Sağlık Bakanlığı onayına sahip PCR testlerimizi kişilerin ev veya iş yerlerinde kişilerden numune alarak gerçekleştirerek anlaşmalı laboratuvarlarımızda en son teknoloji ile donanımlı test cihazlarımızla birlikte güvenilir bir şekilde test sonuçlarının hızlı ve güvenilir bir şekilde sonuçlanmasını sağlamaktayız.

Alanında uzman kadromuz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz

Mobil PCR test hizmetimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilir, tüm Türkiye genelinde bu hizmetimizden bir telefon bağlantısı ile kolayca ve en kısa sürede güvenilir bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Covid-19 Testi Yapan Yerler

Tüm dünyayı oldukça kısa bir süre içerisinde etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle yoğun bir çalışma programına sahip olan hastaneler ve laboratuvarlar, daha da yoğun bir iş yüküne sahip olmuştur. T.C. Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren devlet ve araştırma hastanelerinin yanı sıra özel hastanelerde bu süre zarfında pek çok mesai harcamaktadır.

Sağlık çalışanlarından doktorlara, hemşirelerden laboratuvar yetkililerine kadar oldukça fazla sayıdaki kişinin üst düzey bir eforla çalışmasına neden olan Covid-19 pandemisi, pek çok hastanenin pandemi hastanesine çevrilmesine ve salgının kontrol altına alınması amacıyla pek çok planlamanın yapılmasına neden olmaktadır.

Pandemi hastanelerindeki iş yükünün fazla olması, Covid-19 tedavisi gören hastaların çok oluşunun yanı sıra Covid-19 testi yaptırmak isteyen hastalarında oldukça çok sayıda olması neticesinde T.C. Sağlık Bakanlığı, bazı özel kurum ve kuruluşlarında kendi bünyelerinde Covid-19 testi yapmasına olanak sağlamıştır.

Covid-19 Testi

Böylelikle salgının daha hızlı kontrol altına alınmasını sağlayarak, hasta veya taşıyıcı kişilerin sağlıklı bireylerle temas etme olasılığının da büyük ölçüde azaltılması sağlamaktadır.

Covid-19 testi yapan yerlerin T.C. Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş olmasının yanı sıra bu yerlerin testler için gerekli altyapıya sahip olmaları da oldukça önemlidir.

Satem Mobil Sağlık olarak bünyemizde gerçekleştirdiğimiz Covid-19 testlerimizi, Sağlık Bakanlığınca onaylı malzeme ve ekipmanlar kullanarak son teknoloji ile güçlendirilmiş laboratuvar analiz sistemleriyle birlikte gerçekleştirmekteyiz.

Böylelikle de Covid-19 testi yaptıran kişilerin gerçek sonuçlara güvenilir bir şekilde ulaşmasını sağlarken, tedavi sürecinin gerekli olduğunun tespit edilmesi halinde Sağlık Bakanlığıyla iletişime geçilerek tedaviyi kapsayan bu sürecin hastalarımızda hızlıca başlamasına olanak sağlamaktayız.

Güçlü altyapımız, ilgili kurumlarca onaylanmış malzeme ve ekipmanlarımızın yanı sıra alanında uzman çalışma arkadaşlarımız sayesinde de kaliteli hizmetlerimizi tüm Türkiye ile buluşturmayı da kesintisiz olarak sürdürmekteyiz.

Covid-19 Testi İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık nüfusa sahip şehri olan İstanbul, Covid-19 pandemisinden de oldukça yoğun bir şekilde etkilenmiştir.

Gerek hasta sayısının katlanarak artması gerek bulaş riskinin oldukça yüksek olması gerekse de hastanelerde tedavi gören Covid-19 hasta sayılarının hızlı bir şekilde artması neticesinde bu süreçte hastanelerin iş yükü oldukça artmıştır.

Pandemi hastanelerindeki yoğunluk neticesinde test yaptırma konusunda zorlanan, kalabalık test sırasına girmekten çekinen, kronik rahatsızlıkları sebebiyle evlerinden çıkamayan ve Covid-19 taşıyıcısı veya hasta olan kişilerle temas etmek istemeyen kişiler ise bu testleri Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilmiş kurumlarda yaptırabilmektedir.

Satem Mobil Sağlık olarak 7 Mobil aracımızla birlikte 6 yılı aşkın süredir İstanbul ili genelinde iş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet vermekteyiz.

Oldukça zorlu ve uzun bir süreç olan Covid-19 pandemi sürecinde de personelimizi ve mobil araçlarımızı halk sağlının korunması amacıyla yeniliklere tabii tutarak hizmetlerimizi PCR testleri gerçekleştirebilecek nitelikte güçlendirip bu zorlu süreçte devletimize ve halkımıza katkıda bulunmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bizimle iletişime geçtiğiniz anda kaydınızı oluşturarak ister evlerinizde isterseniz de iş yerlerinizde alanında uzman kadromuzla birlikte Covid-19 PCR testlerinizi 1 – 2 dakika içerisinde tamamlayarak profesyonel laboratuvar incelemeleri sonucunda sizlere test sonuçlarınızı 8 saat içerisinde iletmekteyiz.

Covid-19 Testi Fiyatı

Satem Mobil Sağlık olarak tüm dünya için oldukça zorlu bir süreç olan Covid-19 pandemisi çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz PCR test analizlerimizi halk sağlığımızı korumak ve bu zorlu sürecin daha hızlı bir şekilde atlatılmasını sağlamak amacıyla testlerimizi en uygun fiyatlarla gerçekleştirmekteyiz. T.C. Sağlık Bakanlığınca onaylanan malzeme ve ekipmanlarla birlikte yaptığımız PCR testlerimizi, T.C. Sağlık Bakanlığınca belirlenen ücret aralığında halkımızla buluşturmaktayız.

Oldukça zorlu bir süreç olan Covid-19 pandemi sürecinde halkımızın zor durumda kalmaması, virüsle direkt temas edebilme olasılığı bulunan alanlara girmemesi ve en doğru şekilde test sonuçlarına ulaşabilmesi amacıyla çalışmalarımızı titizlikle yürütmeye devam etmekteyiz.

Satem Mobil Sağlık olarak Covid-19 pandemi sürecinde Türkiye’nin her yerine ulaşarak hem PCR hem de Covid-19 antikor testleri gerçekleştirmekteyiz.

Bizimle iletişime geçtiğinizde yapılmasını istediğiniz test grubunu belirttikten sonra lokasyon bilgilerinizi ve test yapılacak kişi sayısını belirttikten sonra en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçerek en uygun fiyatlı olacak şekilde testlerinizi hızlıca gerçekleştirmekte ve en kısa süre içerisinde de sonuçlarınızı sizlere iletmekteyiz.

Ara