• Satem Mobil Sağlık Hizmetleri
 • Çalışma Saatleri - Pztsi - Ctesi: 9:30 - 18:30
What are you looking for?

Covid 19 Pcr Testi

PCR Testi

T.C. Sağlık Bakanlığı Onaylı Mobil PCR Testi

Hastaneye gitmeden evinizde veya işyerinizde PCR testinizi yaptırmak çok kolay, hızlı ve güvenilir! Tam donanımlı mobil sağlık araçlarımız ve hijyen kurallarına uygun kıyafetlerle gelecek olan uzman ekibimiz numunelerinizi yerinde alıyor. 8 saat içerisinde sağlık bakanlığı onaylı laboratuvarlarda sonucunu çıkarıyor ve e-nabız’a işleniyor.

Hızlı, Güvenilir Test ve Tanı Merkezi

8 Saatte E-Nabız Kaydı ve Test Sonucunu Alın

Mobil Sağlık Hizmetleri

Mobil araçla yerinde numune vermek için bizi arayın (0216) 606 45 05

Formu Doldurun Sizi Arayalım !

Bireysel Veya Kurumsal PCR Testi İçin En İyi Fiyat Teklifi Al.

  satem-1

  PCR Testi Nedir?

  Neden PCR Testi?

  Tanı esaslı bir test olan PCR Testi, koronavirüs (COVID-19) hastalığında virüse ait Ribo Nükleik asiti (RNA) tespit eder. Özetle PCR Testi, vücutta koronavirüs virüsünün tespit edilmesini esas alır.

  PCR Testleri kapsamında yalnızca virüsün halihazırdaki varlığı ortaya çıkarılmaz, daha önce hastalığa yakalanıp yakalanılmadığı da belirlenebilir.

  Taşıyıcı veya Asemptomik diye adlandırılan, yani Covid-19 virüsü ile ilgili belirtileri olmayan kişilerin belirlenmesinde etkili rol oynayan test, az bir örnekten oldukça fazla sayıda kısa DNA kopyaları incelenmesine imkân veriyor.

  Evde veya İşyerinde Mobil PCR testi yaptırmak için bizi arayın (0216) 606 45 05

  satem-1
  slider-graphic-1

  Mobil PCR testi Nedir?

  Neden Mobil PCR Testi?

  Koronavirüs salgını ile mücadelede kilit rol üstlenen Satem Mobil Sağlık Hizmetleri evinizde veya işyerinizde çalışırken mobil sağlık araçlarıyla gelerek numune alımını gerçekleştirir. Böylece viral enfeksiyon kapma riskinden korunarak testinizi yaptırmış olursunuz. Numune alımından sonra T.C. Sağlık Bakanlığı akreditasyonu sağlayan anlaşmalı laboratuvarlarımızda test sonucunuzu hızlı şekilde çıkarırız.

  Evde veya işyerinde mobil PCR testi yapmak için bizi arayın  (0216) 606 45 05

  satem-3

  Test Sonucu Ne Zaman Çıkar?

  8 saatte e-nabız kaydı

  Ev ya da iş yerlerinize gelen profesyonel sağlık ekiplerimiz sürüntü örneklerini hijyen koşulları çerçevesinde 1-2 dakika içerisinde alır.

  Sürüntü örnekleri hızlı bir şekilde T.C. Sağlık Bakanlığı akreditasyonuna sahip hastanelerin ilgili laboratuvarlarına transfer ediliyor.

  Test sonucunuz 8 saat içerisinde e-nabız kaydına işlenir ve SMS olarak telefonunuza gelir  (0216) 606 45 05

  satem-3
  satem-2

  Biz Kimiz?

  Satem Mobil Sağlık Hizmetleri

  Satem Mobil Sağlık 7 Mobil aracıyla 6 yıldır İstanbul’da İş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet vermekte olan firmadır.

  Covid-19 Pandemi sürecinde personelimizi ve mobil araçlarımızı PCR testi ağırlıklı yönlendirerek sürece katkıda bulunmak istiyoruz.

  Bizi aradığınızda kaydınızı alan uzmanımız en hızlı şekilde Mobil aracımızı adresinize yönlendirir.

  KORONAVİRÜS TESTİ NASIL YAPILIR

  Mobil PCR Testi Üç Aşamada Gerçekleşir

  1. Burun ve ağızdan sürüntü örneği alınması

  Tüm koruyucu prosedürlere uygun şartlarda uzmanlarımız işlemi yerinde gerçekleştirir.

  2. Alınan numunenin uygun koşullarda laboratuvar ortamına transferi

  Alınan örnek, kapalı ortamda taşınarak kısa sürede ilgili akreditasyonlara sahip hastaneye ulaştırılır.

  3. Akreditasyona sahip hastanede test sonucunun belirlenmesi

  Analizlerle test sonucu belirlenir ve 8 saatte e-nabıza işlenir.

  BİZİ TERCİH EDENLER

  Mobil PCR Testinde Bizi Tercih Eden Kurumsal Firmalar

  Sıkça Sorulan Sorular

  PCR testi Hakkındaki Sorularınız

  PCR testi Hakkında Hastalarımız ve İnternette Sıkça Sorulan Sorular.

  PCR (Polymerase Chain Reaction), vücutta bulunan virüslerin genetiğinin anlaşılmasını sağlayan bir tanı yöntemidir. Koronavirüs PCR testi ile bu virüsün varlığı, kişinin virüse maruz kalıp kalmadığı saptanmaktadır.

  Hastalık belirtisi gösteren veya hasta bir kişiyle temas eden herkese PCR testi yapılabilir. Herhangi bir yaş kriteri yoktur.

  Testin sonucu genellikle 8 saat içerisinde belli olmaktadır.

  Antikorlar hastalığı geçirmiş kişilerin test edilmesi ile kanında bulunabilir ve bu insanların enfeksiyona karşı bağışıklık cevabını gösterir. Antikor test sonuçları özellikle az veya hiç belirti göstermeden atlatılmış enfeksiyonların tespiti açısından çok önemlidir.

  Bu test, kulak temizleme çubuğuna benzer yapıda; iki ucu pamuklu uzun bir çubuk yardımıyla burun ve boğazdan sürüntü alınarak yapılır.

  Hastahanelerimizde antikor testi, yüksek kalite floresan immunoassay ölçme metodu ile IgG ve IgM tipi bağışıklık değerlerine bakılarak yapılmaktadır. Test sürüntü alınarak değil, kan örnekleri üzerinden yapılmaktadır.

  Tüm dünyada etkisi hala devam eden Covid-19 salgınında hastalığın seyri bazı kişilerde çok ağır seyrederken bazılarında ise belirti bile göstermeden ilerlemektedir. Yapılan araştırmalara göre belirti göstermeden hastalığı geçirenlerin sayısı diğerlerine oranla çok daha fazla ve bu kişiler hastalığı taşıdıklarından habersiz olarak daha çok kişiye bulaştırıp, yayılmasını sağlayabilir. Özellikle kalabalık yerlerde çalışan kişilerin bu testleri yaptırması hastalığın erken döneminde olup belirti göstermeyenlerin ve bağışıklık kazananların ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır.

  T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı MobilPCR, PCR testinin mobilizasyon aşamasında etkindir. Aldığı örnekleri yakın konumdaki, akreditasyonlara sahip hastanelerin mikrobiyoloji bölümlerinde bulunan Covid-19 PCR testi çalışan yetkili laboratuvarlara ulaştırır. Yapılan testlerin ardından ulaşılan sonuç E-devlet üzerinden yayınlanır.

  Tüm sorularınızı bize yazın

   Ara